חומר מקורי

קרן פרידמן, מלבד היותה זמרת ומפיקת הרכבים מוזיקליים, גם יוצרת וכותבת חומרים מקוריים משלה.

אתם מוזמנים להקשיב לעולמה הפנימי ולסיפורים שמאחורי השירים.

שם השיר:  Alone Again – Music & Lyrics by Keren Friedman

Music & Lyrics by Keren Friedman
Arrangement & Guitar by Yoav Yenon.
This song was written as a prayer to the resurrection of my soul from pain and despair, back to the force of LIFE: 

Alone again
And time, my true friend
has softened the pain

Only the rain 
Keeps echoing tears
their hidden paths
Curved by fears

I would stand 
Naked 'neath skies
Every drop, a purifying capsule
To my weary cells and mind

Let myself be cleansed and reborn
Like a phoenix
Standing pure and strong
Be free of right or wrong
Trust my heart
To take me home

שם השיר: When you don't love – Music & Lyrics by Keren Friedman

Lyrics, Music & Vocal: Keren Friedman
Arrangement & Guitar: Yoav Yenon  

Two months ago I've challenged myself to perform for the first time with my own original music – I didn't have anything except for two songs from last year and the belief that I can do it – I've managed to assembly 3 more songs – and the one you are hearing now is the first that I sang on this live performance a week ago. I am so overwhelmed and awed by the creation process, life is truly a wonder. 
And of course it helps when life gives me some materials to write about – like falling in love and not being loved back… (: Nevertheless I feel truly blessed (: I hope this song will speak to you…

שם השיר: "מתוק ומר" – מילים: הודיה עמר   לחן: קרן פרידמן

שיר בהזמנה:

הודיה עמר הגיעה אלי דרך המורה שלה לפלדנקרייז, איילה, שבמשך שנים ליוותה אותה בהתמודדותה עם מחלת ה-CP במוסד בו היא למדה. הודיה, נערה עם יכולות יוצאות דופן לממש ולהוציא לפועל כישרונות וחלומות הפועמים בה, כתבה שיר ורצתה שיולחן.

כשדיברה איתי, ביקשה שהלחן יהיה בסגנון שלמה ארצי או עידן רייכל (: אחרי שצחקתי משועשעת מעצם המחשבה שאצור משהו ברוח היוצרים הגדולים האלה, התיישבתי והלחנתי נגיעות שלמה ארצי בשיר (: הנה השיר לפניכם, משולב בסירטון שערך Ghal Friedman​ עם תמונות של הודיה ומילות השיר שכתבה. הלחנת השיר היתה חוויה מעצימה ומרגשת מאד עבורי, תודה הודיה על מי שאת ועל ההזדמנות ששמת בדרכי.

שם השיר: The Dancer"" – מילים ולחן: עופר גנור וקרן פרידמן

שיר בהזמנה:

יום אחד, לגמרי במקרה, שלחתי סמס בטעות לארז הלא נכון או כך חשבתי. הארז הזה התברר להיות ארז קינן, מוזיקאי בחסד עליון ומנטור לשיווק רישתי למוזיקאים. ארז אמר לי שהוא לא מאמין בטעויות ושאל אותי אם במקרה אני יודעת לכתוב ולהלחין כי הוא עובד על פרוייקט מוזיקה לסרט דוקומנטרי של הבמאי גיא שדות על רקדן בינלאומי: ""Kick Ball Change, וצריך שיר מקורי שיתנגן בסוף הסרט, לזמן שהכתוביות רצות. בלי להתבלבל, ועם שיר אחד בלבד שכתבתי והלחנתי חודשיים קודם, אמרתי לו שבטח, אני בעניין. גייסתי את הגיטריסט הפנומן, עופר גנור, ויחד כתבנו והלחנו בשיתוף פעולה הרמוני ומדהים את השיר שלפניכם.

שם השיר: "מעיין השמחה" – מילים ולחן: קרן פרידמן

מגיל צעיר כתבתי שירים, אבל מעולם לא ניסיתי להלחין. לפתע באזור גיל ה40, עם משבר הגיל בא גם הרצון להתנסות בכתיבת חומר מקורי. חיפשתי דרכים שיעזרו לי לממש את זה. באחד הימים שמעתי על פרוייקט מוזיקה מדהים, בשם "מקורוק". פסטיבל כתיבת שירים מקוריים המבוססים על נושאי התנ"ך והיהדות. הפורמט של הפסטיבל כל כך הצליח בארץ, שהוא הועתק גם לקהילות יהודיות ברחבי העולם.

כך קרה שלראשונה בחיי, במסגרת הפסטיבל, כתבתי והלחנתי את השיר "מעיין השמחה" כשבתוכו אזכורים מתוך ספר תהילים.