חברי ההרכב

הרכב הנגנים נבחר בהתאם לרצון הלקוח, אופיו של האירוע ומסגרת התקציב:

צמד

זמרת וקלידים

שלישיה

זמרת, קלידים, סקסופון/חליל

רביעיה

זמרת, קלידים, סקסופון/חליל, קונטרבס

חמישיה

זמרת, קלידים, סקסופון/חליל, קונטרבס, תופים/הקשה

קרן פרידמן – זמרת

קרן החלה את דרכה המוזיקלית בגיל 12 עם הצטרפותה למקהלת 'בנות-אביב' בניהולו של המנצח האגדי, יצחק גרציאני ז"ל. מאז, צברה ניסיון בימתי עשיר שכלל הופעות בארץ ובחו"ל, לצד אמנים ויוצרים מן השורה הראשונה. את לימודיה הפורמאליים, השלימה קרן בבית הספר לג'אז ולמוסיקה בת זמננו "רימון", שם העמיקה את הכרותה עם עולם הג'אז וחברה אל מוזיקאים המובילים בתחומם. במהלך השנים היתה שותפה ליצירת 3 דיסקים: האחד – תקליט ילדים "יש לי שיר" של סופרת הילדים מיריק שניר והמלחין מוני אמריליו. דיסק נוסף בשם "Keren Friedman – Sentimental" – בלאדות ג'אז ושירים ישראלים נבחרים בשיתוף נגני ההרכב המופיעים כאן בהמשך. הדיסק השלישי הינו הופעה חיה של קרן ונגניה עם הביגבנד חיפה, בתכנית מיוחדת לעיבודי ג'אז חסידיים. ההרכב מופיע על בימות מגוונות ברחבי הארץ ובפסטיבלים וקהילות יהודיות ברחבי העולם. קרן היא יזמית "קרן פרידמן הרכבים מוזיקליים", סולנית ויוצרת. מורה מוסמכת לשיטת פלדנקרייז ומתמקדת בשכלול היכולת הקולית.

תמיר מילר – פסנתרן, מלחין ומעבד מוזיקלי

תמיר התחיל ללמוד פסנתר קלאסי בגיל 8, בילדותו בילה זמן רב בהאזנה לספריית המוזיקה הקלאסית בבית הוריו, בשנות העשרה גילה את הג'אז והחל להתמחות בסגנון זה. למד אצל פיסי אושרוביץ ורמי לוין. אחר הצבא למד  בבית הספר רימון וקיבל מלגת למודים ל –Berklee college of music בבוסטון, שם סיים תואר ראשון והשתלם בפסנתר .

ארז בר-נוי – סקסופון

ארז בר נוי התחיל לנגן בסקסופון בגיל 22, לאחר שהקשיב ברדיו למרתון ג'ון קולטריין בהגשת דני קרפל. תשוקה, גם אם היא ניצתת יחסית מאוחר, מבעירה אש גדולה. כמעט שלושים שנה חלפו, והיום בר נוי הוא דמות מרכזית בסצנת הג'אז המקומית, יוצר ומורה. את השישייה שלו ייסד לפני שבע שנים ואיתה הוא מנגן מוזיקה מקורית, שילוב של קטעים חדשים ומאתגרים שבהם הכל מתערבב – ג'אז, סווינג, גרוב, מוזיקה ישראלית, פאנק, ים, שבילים, חופים ועיר.

הוא החל ללמוד בבית ספר רימון אך ניו יורק משכה אותו בכוח, ושם למד ב MANNES COLLEGE וב- NEW SCHOOL בניו יורק. לאחר שנים שבהן חי ועבד בתפוח הגדול, והופיע בין היתר עם רנדי ברקר, אדי גומז, אברהם ברטון, סם יהל ואחרים, חזר לארץ, לחיות ולעבוד כאן, עם גיחות להופעות מעבר לים. בישראל שיתף פעולה עם רבים וטובים, בהם שי זלמן, אבישי כהן (בס/חצוצרה), עמוס הופמן, דני גוטפריד, ארה'לה קמינסקי, עמיקם קימלמן ועוד. בר נוי אף היה למורה ולמחנך, והוא מנהל את המרכז ללימודי ג'אז של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב והתוכנית האקדמית המשותפת עם הניו סקול. הוא אחראי גם לתוכנית הצעירים באילת, מחנה הג'אז המתקיים לפני הפסטיבל, ולמעשה, לבר נוי יש תעודה של כבוד בעיצובו של דור הג'אזיסטים הצעיר והאיכותי שצומח בארץ.

שי זלמן – תופים

מתופף ונגן כלי הקשה, בעל יכולות טכניות יוצאות דופן ומפיק מוזיקלי. למד בדנמרק אצל המתופף הנודע אד ת`יגפן, חי בעיר ניו יורק, עבד והופיע בה במשך למעלה מ-10 שנים, בהן ניגן לצידם של נגנים מצמרת הג`אז. הופיע ברחבי העולם בהרכבים שונים כגון Abraham Burton Quartet, The Cohen Family, the Judy Lewis Quratet. כיום, שי עומד במרכז סצנת הג`אז הישראלית, ונגן הסשנים המבוקש ביותר במדינה. עורך סדרות ג`אז וכיתות אומן ברחבי העולם, מייבא לארץ מוזיקאים מובילים מניו יורק ואירופה, מוביל כ- 8 הרכבים תחת שמו. שי מלמד בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה תל אביב, ובמאת"ן.

עופר גנור – גיטריסט

מתופף ונגן כלי הקשה, בעל יכולות טכניות יוצאות דופן ומפיק מוזיקלי. למד בדנמרק אצל המתופף הנודע אד ת`יגפן, חי בעיר ניו יורק, עבד והופיע בה במשך למעלה מ-10 שנים, בהן ניגן לצידם של נגנים מצמרת הג`אז. הופיע ברחבי העולם בהרכבים שונים כגון Abraham Burton Quartet, The Cohen Family, the Judy Lewis Quratet. כיום, שי עומד במרכז סצנת הג`אז הישראלית, ונגן הסשנים המבוקש ביותר במדינה. עורך סדרות ג`אז וכיתות אומן ברחבי העולם, מייבא לארץ מוזיקאים מובילים מניו יורק ואירופה, מוביל כ- 8 הרכבים תחת שמו. שי מלמד בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה תל אביב, ובמאת"ן.

חגי ביליצקי – קונטרבסיסט

מתמחה במוסיקה של המזרח התיכון, ובהצגת עולם המוסיקה הערבית המסורתית לנגנים מערביים.   חגי הנו מורה במחלקה המזרחית של האקדמיה למוסיקה בירושלים ובמחלקה לג'אז שבקונסרבטוריון של האקדמיה למוסיקה, ומרצה ומופיע בכנסים בינלאומיים לקונטרבס, דוגמת International Society of Bassists (ISB) convention 2011, S.F., U.S. European Bass convention 2012, Denmark ISB convention N.Y., 2013 (solo recital) ובקורסים בארץ, דוגמת "צלילים בעמק" בכפר בלום, "שיח מוסיקלי ים-תיכוני" של המרכז למוסיקה משכנות שאננים ירושלים.

לימד פיתוח שמיעה במחלקה לקומפוזיציה וניצוח ובחוג הרב תחומי באקדמיה למוסיקה, עיבד והדריך מטעם האקדמיה את תזמורת חיל החינוך של צה"ל, בתכנית למוסיקה אנדלוסית. בנגינתו משלב חגי טכניקות נגינה חדשניות על מנת להפוך את צלילו המיוחד של הקונטרבס לחלק בלתי נפרד מן המסורות המוסיקליות האותנטיות של המזרח התיכון. חגי פיתח טכניקה חדשה לביצוע האלמנטים הייחודיים של המוסיקה הערבית בקונטרבס כחלק מעבודת סיום לימודי התואר השני באקדמיה למוסיקה, בהדרכתם של ד"ר מיכאל קלינגהופר ופרופ' תייסיר אליאס. טכניקה זו מאפשרת להביא את הקונטרבס לקדמת הבמה ככלי סולו במוסיקה הערבית, והיא מוצגת על ידו בשיעורים ובסדנאות ברחבי העולם.   כאמן מבצע, הופיע עם מיטב הנגנים בארץ ובעולם כגון אברהם סלמאן, תייסיר אליאס, זוהר פרסקו, סימון שאהין ועוד. חבר בהרכבי מוסיקה ערבית, ג'אז ומוסיקת עולם רבים, כדוגמת ההרכב של זמרת הלדינו יסמין לוי ובטריו של הפסנתרן האלג'יראי מוריס אלמדיוני.

דניאל הופמן – כנר ויוצר

דניאל עלה ארצה עם משפחתו מארה"ב בשנת 2004. הוא למד מוסיקולוגיה וכינור בפולרטון קולג' , ב- Manhattan School of Music ובאוניברסיטת סאן פרנסיסקו. לאחר עלייתו ארצה למד לימודי קומפוזיציה באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין ירושלים. במהלך 15 השנים האחרונות, עיסוקו המקצועי התמקד במוסיקה ובתיאטרון של יהדות אירופה גם בצורה המסורתית וגם במודרנית. הוא הופיע והלחין לכמה הפקות בדגש על התיאטרון היהודי החדש, כמו כן הלחין לשני סרטים אילמים מ 1920 "הגולם" ו"המזל היהודי". ב-1993 הקים את "דווקא", הרכב אינסטרומנטאלי/כלי, הרכב ג`אז המשלב את סגנון הכליזמר היהודי בג`אז-מוסיקה מהמזרח התיכון ומוסיקה קלאסית מודרנית. בעקבות הצלחת ההרכב והמשך לימודי את המוסיקה היהודית-אירופאית, הקים הרכב נוסף "The Klez-X", San Francisco Klezmer Experience, הרכב "ביג-בנד" בן שבעה נגנים המשלב ג`אז עם מוסיקה יהודית אירופאית (אשכנזית).